Hakkımızda

Tapu ve Kadastro Mülkiyet Makale; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çatısı altında, Türkiye'de tapu ve kadastro üzerine yayınlanması istenilen makalelerin elektronik ortamda barındırma hizmetini sunmaktadır. Mülkiyet Makale, makalelerin uluslararası standartlara uygun olarak varlık kazanmasına, ulusal ve uluslararası görünürlüğünün artırılmasına destek olur.

Mülkiyet Makale, bu konuda katılımcılarına tecrübelerini, birikimlerini, akademik görüş ve çalışmalarına alt yapı sunar ve sistemin kullanımı için "teknik destek" sağlar.

Mülkiyet Makale bir dizin değil, makalelerin elektronik ortamda yönetilmesini sağlayan bir alt yapı hizmetidir.

Taşınmazlara yönelik politikaları belirleyen ve yöneten lider kurum olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ortaya koyduğu projelerle günümüz Türkiye’sinin en önde gelen kurumlarından olmuştur. Binlerce yıllık bilgi ve geleneğin günümüz temsilcisi olan müdürlüğümüz bu bilgi ve birikimin artması, paylaşılması ve zenginleşmesi adına Mülkiyet Makale sitesini hayata geçirmiştir.

Tapu ve Kadastro Mülkiyet Makale, Tapu ve Kadastro konusunda Türkiye'de yayınlanan en önemli ve kapsamlı elektronik kaynaklardan birisi olmak ve yön vermek amacıyla hizmet vermektedir. Araştırmacıların daha etkin ve verimli makale yayınlayabilmesi, yayınlanan makaleler içerisinden tarama yapabilmesine yönelik tasarıma ve alt yapıya sahiptir. Veri girişi altyapısı güncel sistem ve yazılımlarla kurgulanmış, kullanıcı ara yüzü ile yazar, makale, kategori, yayın tarihi vb. filtremeler çok etkin ve verimli bir şekilde kullanıcının hizmetine sunulmuştur.

Amacımız;
Akademik makale yazımının, Türkiye'de kaliteli ve standartlara uygun olarak gelişmesini sağlamak,
Tapu ve Kadastro ile ilgili içeriklerin ve gelişmelerin ülkemizde görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmak,
Sadece ulusal değil uluslararası olarak da hizmet vermeye çalışmak,
Makalelerin elektronik ortamda yönetilmesini sağlayan bir sistemin yaygın ve ileri düzeyde kullanımını sağlamak,
Tapu ve Kadastro ile ilgili ölçülebilir temiz veri sağlamak,
Bilimsel ve kültürel nitelikli özgün makalelerin bibliyografik kayıtlarına erişimi sağlamaktır.

Üyelik girişini tamamlamış herkes Mülkiyet Makale sayfasında makalesini yayınlayabilir. Tüm makaleler Yayın Kurulu tarafından kontrol edilmekte ve “onay” ile yayınlanmaktadır.

Tapu ve Kadastro Mülkiyet Makale, ücretsiz bir hizmettir.